Kuidas puuki eemaldada?

Kasutage puugi kärsale võimalikult naha lähedalt ligi pääsemiseks peeneid pintsette või spetsiaalseid puugipintsette. Puugipintsetid on müügil enamikus hästi varustatud apteekides.

Tõmmake ühtlase kindla tõmbega ülespoole. Ärge keerake pintsette ega sikutage ebaühtlaselt – see võib põhjustada puugi kärsa osalise purunemise ja see võib naha sisse kinni jääda. Vajadusel laske see tervishoiutöötajal eemaldada.

Pärast seda, kui olete puugi eemaldanud, puhastage hammustuse ala ja oma käed hoolikalt alkoholi või vee ning seebiga pestes.
NB!
Hoiduge puugi eemaldamisel vanamoeliste meetodite kasutamisest, nagu puugi uputamine toiduõlisse või alkoholi või muusse taolisse, mis võib põhjustada seda, et puuk oksendab hammustuskohta, mis omakorda võib suurendada haigustesse nakatumise riski.
Ärge proovige puuki ka näiteks juuksefööniga kuumutada ega kasutada muid taolisi „tarkusi“. Puuk tuleb nahast eemaldada nii kiiresti kui võimalik ja mitte oodata, et ta ise teie nahast lahti laseb. Mida kauem on puuk teie nahal, seda suurem on risk nakatuda.